SKY2X

Expedičné autostany iKamper SKY2X pre dve osoby patria do sekcie profesionálnych expedičných stanov vďaka pevnej a odolnej vrchnej kopuly zo sklomaminátu. 

ikamper

Ak nieje zo strany zákazníka požiadavka na veľký vnútorný priestor, tak verzia SKY2X je veľmi praktická. Ide hlavne o legislatívne požiadavky jednotlivých krajín. Nie v každej krajine povolené využívať expedičné autostany aj vo voľnej prírode. Výnimka je, ak v prípade autostanu nezmeníte pôdoris vozidla, v tomto prípade sa to nedefinuje ako kempovanie/stanovanie a teda môžete relatívne "slobodne" nocovať v stane.

autostan

Aj s kapacitou dvoch osôb, je vnútro priestranné a vďaka bočným kolmím stenám s oknami ešte viac umocňuje príjemný pocit veľkého riestoru. 

stan

stan

Aj pri verzií SKY2X je možné dokúpiť si markízu prípadne kompletný predstan:

sky

 

Stan nielen konštrukciou, praktickosťou, ale aj ergonómiou spĺňa tie najprísnejšie požiadavky nielen rekreačných kemperov, ale aj expedičných profesionálov.

Celá stavba boxu/stanu prepracovaná do najmenších detailov. Stan je rozložený naozaj do jednej minúty. Rozloženie je fyzicky nenáročné. Po odistení zámkových častí stačí jednoducho potlačiť vrchnú kopulu boxu a hydraulické vzpery zodvihnú stan do finálnej pozície.

Ak ide o expedíciu o dvoch členov, tak stan poskytuje bezkonkurenčne najveľkorysejší priestor. Tento fakt každý potvrdí ak si to naživo vyskúša.

Stan má okrem predného vstupného otvoru, aj tri ďalšie okenné otvory. V prednej a zadnej časti a extra panoramatické okno. Výhodou, ktorú mnohí ocenia až v praxi je ABS kopula. V prípade zlého počasia, nárazového vetra, je táto stena neuveriteľným „tlmičom" nepriaznivých veterných, snehových, dažďových poryvov.

SKY2X má v zloženom stave kompaktné rozmery, nízky odpor vzduchu a hlavne je vhodný na takmer každý typ auta. Jedinou limitujúcou podmienkou je konštrukčná nosnosť strechy. Tento údaj je uvedený v technickom preukaze vozidla. V prípade stanu SKY2X to musí byť minimálne 75kg. Pre presnosť údajov, je dôležité upresniť, že údaj napr. 75kg je dynamická nosnosť, teda maximálne zaťaženie strechy počas jazdy. Statická nosnosť je samozrejme niekoľko násobná a teda stan aj s obyvateľmi s určitosťou zvládne. Dôležité je, ale prekonzultovať správnosť strešných nosičov s profesionálmi, nie všetky strešné nosiče majú dostatočnú nosnosť, sú to zväčša tie lacnejšie.

Technické údaje:

  • Veľkosť v zavretom stave: 218x138x32 cm
  • Veľkosť v otvorenom stave: 218x138x110 cm
  • Veľkosť matracov: 193x130x5 cm
  • Dĺžka rebríku: Standard 230 cm
  • Hmotnosť: 55 kg
  • konštrukčná nosnosť nesmie byť menej ako 75kg! (dynamické zaťaženie)
  • Nosnosť rebríku: 150 kg
  • Maximálna rýchlosť: 110 km/h
  • Odolnosť voči vetru: 64km/h test / 32km/h odporúčané

Ceny autostanov SKY2X: 

SKY2X čierny: 2950€ s DPH

SKY2X biely: 2950€ s DPH

 

eshop s autostanmi a príslušenstvom nájdete - iKamper on-line

 

 

Prihlásenie