Profesionálne expedičné stany iKamper

Strešné autostany iKamper patria medzi svetovú špičku v segmente autostanov. Vďaka pevnej hormej kopule zo sklomaminátu  sú mimoriadne vyhľadávané v komunite expedičných cestovateľov. 

povrch

Vďaka prepracovanej konštrukcií je rozkladanie a skladanie stanu mimoriadne rýchle a jednoduché. 

Sky4X 2.0 je druhou generáciou úspešného expedičného stanu Sky4X 1.0. Oproti prvej generácií má možnosť vyklápať a aretovať bočné okná, ktoré sú v prípade dažďa výbornou ochrannou so zachovaním vetracieho efektu. Má hrubší matrac a efektívne expedičné vyobrazenie kontiventov na vnútornej časti kopuly. Druhá generácia stanu má tiež veľmi praktické bočné popruhy, ktoré uľahčujú pri zatváraní stanu stiahnuť bočné steny pod kopulu, čo výrazne zjednodušuje a zrýchľudje skladanie. Zmenou prešiel aj upínací systém na strešné nosiče, je rýchlejší a praktickejší.

Expedičné stany SKY4X sa vyrábajú v troch farebných prevedeniach. Čierna leská, biela lesklá a rocky-black - "raptor" úprava.

black white black

Po rozložení stanu získate mimoriadne bohatý vnútorný priestor. Veľkosť priestoru umocňuje aj vyosenie kopuly, čím získate priestor pre vankúš a kolmé bočné steny s veľkými oknami. 

 

okno

 

Priestor stanu je definovaný pre 4 osoby, ide však o kombináciu rodičov a detí. 

stan

Na streche stanu je okno, ktoré zabezpečí svetlosť stanu.

stan

Ikamper vďaka svojím kompatkných rozmerom po zložení a v segmente autostanov mimoriadne aerodynamickým tvarom nepôsobí rušivo.

stan

Stan po rozložení stále ponúka z jednej strany pevnú ochrannú kopulu, ktorú v prípade nepriaznivého počasia, silného vetra použijete ako primárny štít.

štít

jeep

Stan má okrem predného vstupného otvoru, aj tri ďalšie okenné otvory. V prednej a zadnej časti a extra panoramatické okno. Výhodou, ktorú mnohí ocenia až v praxi je ABS kopula. V prípade zlého počasia, nárazového vetra, je táto stena neuveriteľným „tlmičom" nepriaznivých veterných, snehových, dažďových poryvov.

SKY4X má v zloženom stave kompaktné rozmery, nízky odpor vzduchu a hlavne je vhodný na takmer každý typ auta. Jedinou limitujúcou podmienkou je konštrukčná nosnosť strechy. Tento údaj je uvedený v technickom preukaze vozidla. V prípade stanu SKY4X to musí byť minimálne 75kg. Pre presnosť údajov, je dôležité upresniť, že údaj napr. 75kg je dynamická nosnosť, teda maximálne zaťaženie strechy počas jazdy. Statická nosnosť je samozrejme niekoľko násobná a teda stan aj s obyvateľmi s určitosťou zvládne. Dôležité je, ale prekonzultovať správnosť strešných nosičov s profesionálmi, nie všetky strešné nosiče majú dostatočnú nosnosť, sú to zväčša tie lacnejšie.

Technické údaje:

  • Veľkosť v zavretom stave: 138x218x32 cm
  • Veľkosť v otvorenom stave: 210x218x110 cm
  • Veľkosť matracov: 210x190x4 cm
  • Dĺžka rebríku: Standard 211 cm / Dlhý 239 cm / XL 268 cm( doporučený postup pri výbere rebríka: je potrebné zmerať vzdialenosť od zeme po hornú časť strešného nosiča, pre výšku do 211 cm je vhodný - štandard, do 239cm dlhý, do 268cm XL)
  • Hmotnosť: 72 kg
  • Nosnosť: 408 kg – závisí aj od nosnosti pozĺžnych nosičov prípadne konštrukčnej nosnosti strechy. Minimálna konštrukčná nosnosť nesmie byť menej ako 75kg! (dynamické zaťaženie)
  • Nosnosť rebríku: 150 kg
  • Maximálna rýchlosť: 110 km/h
  • Odolnosť voči vetru: 64km/h test / 32km/h odporúčané

Ceny autostanov: 

SKY4X čierny: 3885€ s DPH

SKY4X biely: 3885€ s DPH

SKY4X rocky-black: 4120€ s DPH

eshop s autostanmi a príslušenstvom nájdete - iKamper on-line

 

 

Prihlásenie