SKY2X Expedičný stan pre 2 osoby

SKY2X  Expedičný stan pre 2 osoby

Dostupnosť: 01/2021

2496 € s DPH

Výrobca: iKamper

I-kamper patrí medzí svetovú špičku vo vývoji a výrobe profesionálnych expedičných stanov na strechu auta. Stan dokážete rozložiť do jednej minúty, a to naozaj rekreačným tempom. Táto vlastnosť zo stanu robí nenahradiľného spoločníka. Stačí si v prírode nájsť pekné tiché miestečko, a za minútu môžete bývať. Mohutná a pevné horná kopula na hydraulických vzperách chráni z jednej strany stan a jeho posádku pred nepriaznivým počasím. Stan je testovaný pre vietor až do rýchlosti 64 km/h!!! čo je naozaj takmer víchrica. Samozrejme sa je potrebné rozumne zvážiť bezpečnosť situácie.

stan 

Stan nielen konštrukciou, praktickosťou, ale aj ergonómiou spĺňa tie najprísnejšie požiadavky nielen rekreačných kemperov, ale aj expedičných profesionálov.

Celá stavba boxu/stanu prepracovaná do najmenších detailov. Stan je rozložený naozaj do jednej minúty. Rozloženie je fyzicky nenáročné. Po odistení zámkových častí stačí jednoducho potlačiť vrchnú kopulu boxu a hydraulické vzpery zodvihnú stan do finálnej pozície. 


Ak ide o expedíciu o dvoch členov, tak stan poskytuje bezkonkurenčne najveľkorysejší priestor. Tento fakt každý potvrdí ak si to naživo vyskúša. 

Stan má okrem predného vstupného otvoru, aj tri ďalšie okenné otvory. V prednej a zadnej časti a extra panoramatické okno. Výhodou, ktorú mnohí ocenia až v praxi je ABS kopula. V prípade zlého počasia, nárazového vetra, je táto stena neuveriteľným „tlmičom" nepriaznivých veterných, snehových, dažďových poryvov.

SKY2X má v zloženom stave kompaktné rozmery, nízky odpor vzduchu a hlavne je vhodný na takmer každý typ auta. Jedinou limitujúcou podmienkou je konštrukčná nosnosť strechy. Tento údaj je uvedený v technickom preukaze vozidla. V prípade stanu SKY2X to musí byť minimálne 75kg. Pre presnosť údajov, je dôležité upresniť, že údaj napr. 75kg je dynamická nosnosť, teda maximálne zaťaženie strechy počas jazdy. Statická nosnosť je samozrejme niekoľko násobná a teda stan aj s obyvateľmi s určitosťou zvládne. Dôležité je, ale prekonzultovať správnosť strešných nosičov s profesionálmi, nie všetky strešné nosiče majú dostatočnú nosnosť, sú to zväčša tie lacnejšie.

Technické údaje:

 

  • Veľkosť v zavretom stave: 218x138x32 cm
  • Veľkosť v otvorenom stave: 218x138x110 cm
  • Veľkosť matracov: 193x130x5 cm
  • Dĺžka rebríku: Standard 230 cm
  • Hmotnosť: 55 kg
  • konštrukčná nosnosť nesmie byť menej ako 75kg! (dynamické zaťaženie)
  • Nosnosť rebríku: 150 kg
  • Maximálna rýchlosť: 110 km/h
  • Odolnosť voči vetru: 64km/h test / 32km/h odporúčané

 

Alternatívne produkty

Prihlásenie