I-Kamper stany

5 položiek

Profesionálne expedičné stany iKamper patria k svetovej špičke v oblasti stanov na strechu auta.  Preto sa čoraz viac  objavujú nielen v radoch profesionálov, ale čoraz viac aj v radoch dobrodužných rekreačných cestovateľov.

sky4x

Stany na vozidlo ponúkajú mimoriadne praktický spôsob cestovania s pridanou hodnotou takmer absolútnej slobody. Kto si tento spôsob cestovania vyskúša, stane sa závislým. Mimoriadnou výhodou je skladonosť stanu. Po zložení je to nadpriemerný strešný box.

sky

 Tým že je vhodný pre takmer všetky druhy vozidiel, ktoré však musia mať minimálnu konšrukčnú nosnosť strechy 75 kg. Hovoríme od dynamickej nosnosti teda nosnoti počas jazdy. Samotná statická nosnosť strechy je násobne vyššia a teda znesie viac ako len stan so štyroma osobami. 

Stan SKY4X ponúka neuveriteľne veľký priestor pre dvoch dospelých cestovateľov a dve deti, pripadne troch dospelých. Ak cestujete v páre, tak ten veľkorysý priestor je na nezaplatenie.

kamper 4

Samotné rozloženie a zloženie stanu vďaka patentovaným teleskopickým hydraulickým sperám je nielenže jednoduché, ale veľmi rýchle a zvládne to aj fyzicky menej zdatný človek. Navyše mohutná ABS/PMMA kopula vďaka sperám drží pevne a v prípade nepriaznivého počasia je stan z jednej strany chránený voči vetru do rýchlosti 64 km/h, čo je takmer výchrica.

spery

Podľa výrobcu, rozloženie stanu trvá 1 minútu, no v praxi je to určite menej :-). V prvom kroku stačí uvolniť zámkové časti, jemne hornú kopulu zdvihnúť a hydraulické spery samé zodvihnú hornú kopulu do finálnej pozície. V príapade SKY4X stačí povytiahnuť rebrík a pákou preklopiť rozširujúcu stanovú časť. Následne sa umiestnia len oceľové napínače stanovky a hotovo.

rozloženie

 

Zloženie je rovnako rýchly a jednoduchý postup len v opačnom poradí.

 Stan má 3 okenné otvory. V prednej a zadnej časti klasické "oknná" a hore panoramatické okno. Súčasťou dodávky je mekká výstelka na dne stanu, na ktorú už nieje nutné dávať ďalšie matrace. Aj horná kopula je polstrovaná a teda slúži  ako izolácia nielen zvuková, ale aj teplotná. 

sky4x

  Stany SKY4X a SKY2X je možné dovybaviť prídavnou markízou, prípadne extra stanovou miestnsoťou, ktorá je pravidelne prepojená s centrálnym stanom.

markizaextra

 

 

 

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie